czwartek, 16 czerwca 2016

przyjdź na konsultacje i miej wpływ na nowy plan mobilności

W Rybniku rusza społeczna dyskusja o możliwościach przemieszczania się rybniczan bez użycia samochodu oraz o sposobach, w jaki miasto może to ułatwić. Ze względu na specyfikę tematu, niezwykle ważne są konsultacje społeczne z mieszkańcami Rybnika, zarówno tymi korzystającymi z komunikacji miejskiej i alternatywnych środków transportu, jak i z użytkownikami samochodów.

Konsultacje odbywać się będą od 13 do 20 czerwca. W sumie zaplanowano 10 spotkań, w różnych częściach miasta, w tym całodniowe warsztaty w trakcie Dni Rybnika. Jest to temat niezwykle ważny, dlatego gorąco apeluję do wszystkich mieszkańców o włączenie się w tę rozmowę o przyszłości miasta i udział w konsultacjach oraz o wyrażenie swojej opinii – jaka by ona nie była.
Harmonogram konsultacji znaleźć można na stronie www.rybnik.eu oraz w Gazecie Rybnickiej.

Z pozdrowieniami
Piotr Kuczera
Prezydent Rybnika

Od redakcji: dla mieszkańców Smolnej konsultacje w formie warsztatów odbędą się wraz z mieszkańcami dzielnicy Maroko-Nowiny 22 czerwca o godzinie 17:00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku przy ulicy Broniewskiego 23 (pawilon „Wanda” na Nowinach).
Jeśli komuś nie pasuje, nie jest to jedyny termin dla nas – jak zapewnia oficer rowerowy, przyjść można również w dowolnym innym terminie wynikającym z harmonogramu, o 17:00 w wyznaczone miejsce.

0 komentarze:

Prześlij komentarz